O mně

Navzdory legendám a mýtům jsem nevyjel z výrobní linky, ale narodil jsem se před mnoha lety v Karviné, kde jsem odžil svých prvních 20 let. Většina chlapů z mé rodiny jsou horníci, takže i přes četné pokusy stát se uznávaným vědcem nebo aspoň druhořadým astronomem, mě to nakonec přitáhlo k haldám a (data) miningu.

 

 

Projel jsem mnoho ďur světa. Před vysokou se člověk dostal tak maximálně do Ostravy, ale najednou tady byla obrovská nabídka lowcost letů. Postupně jsem se tak dostal do Evropy Basic Pack - EU a Evropy Advanced Pack - 45 evropských států podle OSN. Teď se snažím o Evropu Extended Pack - Kavkaz, okolí Izraele, ... - všude kam ještě linky doletí. Jak se mě lidi ptají, kde bylo nejlíp, tak všude, kde člověk na hostelu nenarazil na bandu Španělů. Člověk se mohl vyspat a užít si na svých nesčetných cestách všechny 3 místa.

 

 

Druhým největším koníčkem je počítačový kód. Fascinuje mě už od doby, co jsem otevřel v 11 knihu o Basicu a vrtalo mi hlavou, jak se z instrukce `REM domecek` dostaneme během několika řádků na celý hotový domeček. Karviná je však svérázný kraj a první počítače jsem si skládal ze smeťáku. Život mě tehdy učil o chudobě, programování a statické elektřině.

 

Ve 13 přišla první hra v QBasicu. Měla přes 4000 řádků a cítil jsem se velmi mocně, když jsem do 1 řádku nacpal třeba 10 příkazů za sebou. Basic byl nejlepším kamarádem a myslel jsem, že už spolu zůstaneme. Navíc mi tak krásně hrál, když mi odešel monitor a já po paměti psal noty. Vydrželo to 2 roky, než člověk zjistil, že v jiných jazycích existují pole a svůj život protrpěl s kamarádem z brněnského hlavního nádraží na čuču. Tahle zrada mě dovedla až do náruče jazyka C, starého a přísného pána. Ale jeho vlídná tvář, WinAPI mi konečně umožnila psát okenní programy, kterými jsem se mohl pochlubit kamarádům. Kdo by nechtěl v 15 zastřelit na obrazovce svého neoblíbeného učitele chemie?

 

Fast-forward o 10 let. Experimentuju s různými jazyky - PHP, Javascript, C#. Stáže v zahraničí - první on-site programátor ve španělském startupu. Dokončuju studia v oboru umělé inteligence. Po nich práce Java programátora v Londýně. A zpět do Česka, tentokrát už jako ML inženýr v Pythonu. Jazyk, který jsem ve 14 zavrhl jako uncool a z knížky o Pythonu a C jsem si vybral ten starší. Dnes už mám za sebou mám desítky hobby projektů i dotažených komerčních aplikací.

 

 

Jinak ještě hraju go, kam si občas zajedu i na turnaj. Jednou ročně si na týden zalyžuju nebo chodím plavat. A snažím se naučit něco ze shibari.

 

Poslední příspěvky